A mágnesterápia egy olyan modern kezelési módszer, amely elektromágneses mezők segítségével támogatja a test természetes gyógyulási folyamatait. Az elektromágneses mezők természetes módon jelen vannak környezetünkben, és testünk sejtjei folyamatosan reagálnak ezekre a jelekre. A terápiás célú mágneses mezők segíthetnek a sejtek regenerálódásában, a gyulladások csökkentésében és a fájdalom enyhítésében. A kezelési eredmény a mágnesterápia paraméterei függvényében alakulnak ki. A cikkben ezeket ismertetem.

A frekvencia szerepe a kezelésben

A frekvencia meghatározza az elektromágneses mező pulzálásának ritmusát, és különböző értékei eltérő terápiás hatásokat eredményeznek.

Az alacsonyabb, 50 Hz alatti frekvenciák kifejezetten hatékonyak a fájdalomcsillapításban és a stresszoldásban. A középtartományba eső 50-100 Hz közötti értékek elsősorban a gyulladáscsökkentésben és a sejtregenerációban játszanak szerepet. A magasabb, 100-200 Hz közötti frekvenciák pedig különösen alkalmasak a csont– és porcproblémák kezelésére. Ezek általános értékek és egyes állapotokban a kezelési paraméterek eltérhetnek.

A kezelési idő jelentősége

A kezelés időtartamának meghatározása kulcsfontosságú a terápia sikerében.

Akut problémák esetén elegendő lehet a napi 15-30 perces kezelés, míg krónikus fájdalmak esetében már 45-60 perces időtartamot javaslok. Súlyos ortopédiai esetekben, szakorvosi felügyelet mellett, akár napi 6-8 órás kezelésre is szükség lehet a kívánt hatás eléréséhez.

A mágneses térerősség hatása

A mágneses térerősség megválasztása döntő jelentőségű a kezelés hatékonyságában.

Enyhe problémák esetén általában 20-40 Gauss közötti értékkel dolgozunk, míg közepes súlyosságú esetekben ezt 40-60 Gauss közé emeljük. Súlyos állapotok kezelésénél akár 60-100 Gauss erősségű mágneses mezőt is alkalmazhatunk, természetesen mindig figyelembe véve a páciens egyéni érzékenységét és állapotát.

A működési ciklus szerepe

A működési ciklus meghatározza, hogyan adagoljuk a mágneses mezőt a kezelés során.

A folyamatos, 100%-os ciklus intenzív problémák esetén lehet indokolt, míg általános használatra az 50%-os pulzáló mezőt ajánlom. Érzékeny területek vagy kezdő kezelések esetén gyakran a 25%-os ciklus is elegendő lehet a kívánt hatás eléréséhez.

Személyre szabott megközelítés

A kezelési paraméterek beállításánál mindig figyelembe kell venni az adott egyén jellemzőit.

Sportolóknál például általában magasabb intenzitású, rövidebb kezeléseket alkalmazunk, míg idősebb pácienseknél óvatosabban adagoljuk a terápiát.

A megfelelő paraméterek kiválasztásánál szerepet játszik a páciens életkora, általános egészségi állapota, a kezelendő probléma jellege és súlyossága is.

Szakértői támogatás

Általában megfelelők azok a beállítások, amit például a Magnum készülékek biztosítanak. Ha ezek nem elég hatékonyak, akkor lehet szükség a terápia és a program paraméterek módosítására.

Bloggerként abban tudok segíteni, hogy egy adott diagnózis kezelésére melyik eszközt válaszd és általános kezelési tanácsokat is tudok adni.

Személyre szabott, 100%-ban a te problémádra illeszkedő tanácsadást egy hozzád közel tevékenykedő terapeutától tudsz kérni. Rendszeres időközönként menj vissza hozzá. beszéljétek át a tapasztalatokat, ha kell segít a terápia módosításában. 

Ez a helyes gyakorlat. Kérd szakértő segítségét!

Kérdezz orvosszakértőnktől!

Hozzászólásod késleltetve, a válasszal együtt jelenik majd meg az oldalon. Adataid védelme érdekében itt NE ADJ MEG személyes információkat –teljes nevet, címet, telefonszámot vagy egyéb érzékeny adatot!